איך לבחור שירות ייעוץ ארגוני למנהלים בצורה נכונה?

קואצ'ינג ניהולי ושירותי ייעוץ ארגוני למנהלים הפכו למבוקשים מאוד בשנים האחרונות. חברות רבות מבינות כי השקעה במנהלים בחברה והשקעה בידע שלהם הינה השקעה שתתרום רבות לחברה ולכן מקפידים להעניק מגוון רחב של הכשרות ורענונים שונים למנהלי החברה.

עם הביקוש בתחום, כמובן הגיע גם ההיצע, ולכן אם אתם מחפשים שירות של ייעוץ ארגוני למנהלים ורוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים בשירות הטוב ביותר, ובוחרים בחברה מקצועית אשר תבצע עבורכם את עבודת הייעוץ על הצד הטוב ביותר, קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה ואת הדרך לבצע בחירה נכונה וחכמה.

 

ניסיון בתחומים דומים

אחד הדברים שחשוב לבדוק לפני שבוחרים שירות ייעוץ ארגוני למנהלים הוא ניסיון של היועץ בתחום העיסוק של החברה. נכון, ישנה התנהלות מנהלית אשר נכונה לכל תחום עיסוק, אך אם אתם רוצים לקבל את הייעוץ המדויק ביותר, כדאי לעבוד עם יועץ אשר מכיר את תחום העיסוק שלכם ויכול להעניק לכם ייעוץ מדויק ואישי יותר.

לדוגמא, ניהול בהייטק לא דומה לניהול חנות, לצורך הדוגמא. ולכן ככל שתבחרו ייעוץ ארגוני למנהלים המותאם לארגון שלכם ולתחום בו אתם עוסקים, כך התוצאות של הייעוץ יהיו הרבה יותר מדויקות והרבה יותר נכונות והוא באמת יעניק ערך מוסף חשוב למנהלים המקבלים את אותו הייעוץ.

 

ייעוץ חד פעמי או הליך ממושך?

ישנם שני סוגים של ייעוץ ארגוני למנהלים – האחד הינו ייעוץ חד פעמי. זה יכול להיות ייעוץ בעקבות שינוי מהותי בחברה או בעיה שהתעוררה או אפילו במסגרת יום גיבוש למנהלי החברה, והשני זהו ייעוץ ממושך. במקרה השני מדובר בחברת ייעוץ אשר מלווה את מנהלי החברה באופן קבוע.

לפני שאתם בוחרים חברת ייעוץ ארגוני למנהלים חשוב מאוד שתדעו להגדיר איזה סוג של ייעוץ אתם צריכים וכך תוכלו להיות בטוחים כי אתם בוחרים בחברה המתאימה והנכונה ביותר עבורכם, שכן יש הבדל בין ייעוץ חד פעמי לבין ליווי ממושך של החברה לזמן ארוך וליווי קבוע של מנהלי החברה.