איך לקחת משכנתא למשפרי דיור בצורה נכונה?

יש לכם דירה בבעלותכם אך אתם רוצים לרכוש דירה אחרת, טובה ויקרה יותר במקומה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון. משכנתא למשפרי דיור הינה הלוואת משכנתא עבור אנשים אשר יש ברשותם נכס אך מבקשים למכור אותו וליטול משכנתא עבור ההפרש הנותר לאחר המכירה, ולאחר כיסוי משכנתא ישנה (אם יש כזו), עבור נכס חדש וטוב יותר.

חשוב להבין כי לא משנה אם אתם לוקחים משכנתא למשפרי דיור או משכנתא ראשונה, בין אם מדובר במשכנתא לרכישה של בית או משכנתא לשיפוץ והרחבה, בכל מקרה מדובר בהלוואה מורכבת שלא כדאי לקחת לבד וללא ייעוץ מקצועי.

תכנון נכון של גובה המשכנתא

גם אם מדובר בנטילת משכנתא למשפרי דיור ולא משכנתא ראשונה, יש לתכנן היטב את גובה המשכנתא. אתם לא רוצים לגלות בסופו של דבר כי קפצתם הרבה מעל ליכולת שלכם ואולי רכשתם את בית החלומות שלכם, אך אתם לא עומדים בהחזרי המשכנתא ועומדים לאבד אותו לטובת הבנק.

תכנון נכון של גובה המשכנתא יאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם מחפשים נכסים העומדים בטווח המחירים הנכון עבורכם, כך שלא תצטרכו לבקש משכנתא הרבה יותר גבוהה, מה שיגדיל את ההחזרים החודשיים שלכם בצורה משמעותית לעומת ההחזרים הקיימים היום, ואולי לא תוכלו לעמוד בהם.

בניית תמהיל ההחזר

כאשר נוטלים משכנתא למשפרי דיור חשוב מאוד לבנות תמהיל נכון להחזר המשכנתא. בניגוד למשכנתא ראשונה, בה הייתם צעירים יחסית, אולי בלי ילדים או עם ילד אחד, משכורות שונות או הוצאות אחרות, היום המצב שלכם שונה, ולכן חשוב מאוד שתתכננו מחדש את כל תמהיל החזרי המשכנתא, וקחו בחשבון שינויים שיכולים להיות בתא המשפחתי שלכם כמו שינוי מקום עבודה, ילדים נוספים, הוצאות בלתי מתוכננות ואפילו הוצאות על שיפוץ הבית החדש או ריהוט שלו. כל אלו צריכים להילקח בחשבון ולכן חשוב לעבוד עם יועץ מקצועי שיבנה עבורכם את התמהיל הנכון והטוב ביותר בשבילכם.