גיבוי לעסק – כמה דברים שכדאי לדאוג להם

כיום כמעט כל בעל אתר או מערכת מבוססת אינטרנט חשוף לניסיונות פריצה והתקפות סייבר. כדי להתמודד עם זה, יש לבנות מערך גיבוי ושחזור נתונים לעסק, גם אם יש לכם את הגנת הסייבר הטובה ביותר. עדיף שתהיו בטוחים ושתמיד יהיה לכם גיבוי לכל מה שאתם צריכים, מאשר לגלות מאוחר מידי כל המידע העסקי שלכם אבד בהתקפת סייבר ללא יכולת להציל אותו.

אם אתם רוצים להיות בטוחים כי המידע העסקי שלכם מוגן, שמור ומגובה בצורה הטובה ביותר, קראו את המאמר הבא ותמצאו כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם בכך.

גיבוי כפול

שירותי אחסון בענן עדיין רגישים לסיכונים, אז ודאו שיש לכם גיבויים מרובים. למרות שעדיף גיבוי יחיד ומלא של הקבצים ורשת המחשוב של העסק מאשר ללא גיבוי כלל, זה עדיין לא כל כך מאובטח בצורה הזו. גם אתם וגם ספק אחסון הענן שלכם עלולים להיות מושפעים מאותה תוכנה זדונית או התקפת סייבר ולכן חשוב שיהיה לכם גיבוי לעסק כפול לכל מקרה.

גיבוי אוטומטי

אם אתם צריכים לזכור לגבות את הקבצים לענן באופן ידני, יש סיכוי שבמוקדם או במאוחר תשכחו לעשות זאת. אם זה יקרה, העסק שלכם עלול לאבד נתונים קריטיים של ימים או אפילו שבועות. לכן,  רוב ספקי הגיבוי לעסקים מציעים תוכנה שעוזרת לייעד קבצים לגיבוי ושחזור, ולאחר מכן שומרת אותם מסונכרנים לענן.

ההצפנה היא קריטית

רוב העסקים צריכים לגבות לפחות כמה נתונים רגישים, כגון פרטי לקוחות, פרטי חיוב או רישומי עובדים. גם אם הנתונים אינם בהכרח רגישים, אינכם רוצה שכל הקבצים של החברה ידלפו החוצה במקרה שהרשת או ספק הענן ייפרצו.

זו הסיבה שההצפנה כל כך חשובה כשמדובר בגיבוי נתונים לענן. ספק הענן צריך להציע הצפנה מקצה לקצה כך שהנתונים מוצפנים לפני שהם יוצאים מהמחשב שלכם. גם אם האקר מסוגל לגנוב קבצים מהגיבוי שלכם, לא ניתן לפענח את הקבצים ללא מפתח החברה.