ייעוץ משכנתאות מקצועי – כך תבחרו את השירות נכון: מאמר לנוטלי משכנתאות

אחד השירותים הנדרשים בתחום הנדל"ן הוא ייעוץ משכנתאות, ובמיוחד בישראל. מחירי הדיור הגבוהים בשיעורם ביחס למדינות העולם הופכים את התחום לבלתי נגיש עבור רבים, והמעטים שכן השכילו לקחת משכנתא עושים זאת בקושי רב, תוך גירוד של 25% מהכנסתם או הכנסת משק הבית כולו (על 2 מפרנסיו). מחקרים הראו כי מצב זה חושף את בעל החוב לקושי בהחזרו או בהתנהלות השוטפת עם הוצאות פיננסיות אחרות. הכלל הבסיסי בכל לקיחת משכנתא הוא שלא מומלץ לחתום על לוח סילוקין שעובר את ה- 25% מההכנסה החודשית. מה עושים אם נקלעים לקשיי תשלום משכנתא? פונים לחברת ייעוץ משכנתאות שתפעל למחזר את המשכנתא ולהתאים אותה ליכולות ההחזר שלכם.

הכלל הראשון – ודאו שמדובר בחברה שהיא גם מייעצת וגם מסייעת למחזר את המשכנתא

ייעוץ משכנתאות לוקחים לפני שנכנסים להסדר החוב. מחזור משכנתא הוא שירות נדרש עבור בעלי חוב הזקוקים לחילוץ או להקלה מסוימת בתשלום. הדבר נעשה באמצעות שיטות אריתמטיות שמראות היתכנות להחזר החוב כולו.  על כן בשביל מחזור משכנתא מחשבון ייחודי ישרת את היועץ שלכם שיסייע לבחון כיצד ניתן לפרוס את החוב באופן שונה שיקל על יכולות ההחזר שלכם.

חשוב לבדוק שהחברה מסייעת למחזר את כל סוגי המשכנתאות

חברת ייעוץ משכנתאות צריכה לגבות מחזור משכנתאות מכל סוג, גם של אדם שהחליט לקצר את חובו החודשי ולפרוס אותו לזמן ארוך יותר וגם של אדם ששיפר במהלך תקופת החוב את מצבו הפיננסי ומעוניין להחיש את ההחזר בשביל לסיים לשלם. על החברה לפעול בשני המקרים כדי לגבות את בעל החוב ולדאוג לכך שמצב ההחזר שלו יהיה הטוב והכדאי ביותר באופן יחסי.

מומלץ לגשת לחברה שיש לכם מקורות ראשונים לגבי הצלחתה

עריכת חישובים מתמטיים לשיפור המשכנתא זה נושא אחד, ושכנוע הקברניטים בבנקים זה נושא אחר. בארץ פועלות חברות רבות שמבטיחות גדולות ונצורות ומגלות שהבנק לא משתף פעולה. לאחר מכן הן נאלצות לסיים התקשרות עם הלקוח וכמובן לא לקחת על זה כסף (התשלום תמיד נעשה אחרי ההצלחה ולא לפניה). על מנת שלא לשחת את זמנכם לריק, חשוב לדבוק כבר מההתחלה בחברה שמצליחה לנחול הצלחות ולשנות את החלטות הגבייה בבנקים בהתאם לכללי מחזור המשכנתא החדשים שהיא מציעה.