למה חשוב לבצע גיבוי למחשב ביתי?

לא מעט אנשים בטוחים כי גיבוי למחשב מיועד בעיקר למחשבים עסקיים, מחשבים אשר בהם משתמשים לעבודה או לימודים, ופחות למחשבים ביתיים, אך זה לא נכון. בעידן בו אנו חיים היום, גם המחשבים הביתיים משמשים למגוון רחב של צרכים שונים. בכל מחשב ביתי ממוצע ניתן למצוא מגוון רחב של תמונות אישיות וקבצים חשובים שאיבוד שלהם יכול להשפיע מאוד על בני הבית.

אם אתם לא רוצים להגיע למצב בו אתם מזמינים בכל פעם מחדש טכנאי מקצועי לעבודות שחזור קבצים או שחזור תמונות, ואם אתם רוצים להיות בטוחים כי כל המידע שנמצא על המחשב שלכם מגובה במקום מוגן ושמור, גיבוי למחשב ביתי הוא חשוב וחיוני מאוד.

בכונן או בענן?

אם בעבר בכדי לבצע גיבוי למחשב ביתי היה צורך בשימוש בכונן חיצוני גדול אליו יגובה כל המידע, היום זה הרבה יותר פשוט. כונן חיצוני עולה לא מעט, במיוחד בנפח גדול, והוא גם חשוף הרבה יותר לבעיות. לדוגמא, מכה או נפילה שלו יכולה להרוס אותו וייתכן כי יהיה צורך לבצע שחזור קבצים על מנת להוציא ממנו את המידע, אם בכלל זה יהיה אפשרי.

לעומת זאת, היום אתם יכולים למצוא שירותי גיבוי בענן בהם המידע שלכם מגובה על ענן דיגיטלי מאובטח וכך אתם יכולים לגשת אליו מכל מקום בנוחות וביעילות רבה.

מה לגבות?

ככלל, כדאי להגדיר גיבוי קבוע ואוטומטי של המחשב. אם אתם משתמשים הרבה במחשב, הגדירו גיבוי מידי לילה, ואם אתם משתמשים בתדירות נמוכה יותר אז גם גיבוי שבועי יכול להספיק. תוכלו להגדיר גיבוי אוטומטי אותו המחשב יבצע בשעה קבועה כך שאתם לא צריכים להתעסק עם גיבויים והגדרות ידניות אלא יכולים לתת למחשב לבצע את כל העבודה בעצמו ולשמור על המידע שלכם בטוח ומוגן.

אז למה אתם מחכים? לא משנה איזה מחשב יש לכם, ומה השימוש שלכם בו, אל תהססו לבצע כמה שיותר מוקדם גיבוי ולהיות בטוחים כי המידע שלכם שמור ומוגן לכל מקרה.