למה חשוב לחברות לבצע מבחן אמינות לפני קבלת עובדים חדשים?

היום יותר ויותר חברות גדולות מבצעות מבחן אמינות לפני גיוס עובדים חדשים, ובחלק מהן המבחן אפילו כולל בדיקת פוליגרף.

גיוס עובדים הוא הליך מורכב. אף חברה לא רוצה לגייס עובדים אשר יתגלו בסופו של דבר כלא מתאימים או גרוע מכך – עובדים בעלי בעיות אמינות אשר ייצרו בעיות רבות לחברה. לכן היום חברות משקיעות כמה שיותר בביצוע מבחני אמינות ומבדקים איכותיים וקפדניים אשר מאפשרים להם כבר מההתחלה להבין האם העובד יכול להתאים לחברה ולבצע בה את העבודה על הצד הטוב ביותר, או לא.

 

 

הפחתת הסיכוי לטעויות

ביצוע מבחן אמינות, בין אם הוא כולל פוליגרף ובין אם לא, מאפשר להפחית את הסיכוי לבצע טעויות בעת גיוס העובדים. כל בעל חברה יודע כי טעות בגיוס עובדים יכולה לעלות לחברה לא מעט. ברגע בו נדרש לבצע פיטורין, ולשלם פיצויים, או אפילו נזקים אשר נגרמים לחברה בגלל אותו עובד, כל אלו הופכים להוצאה משמעותית מאוד עבור החברה.

ככל שהחברה תדע לבצע גיוס עובדים נכון יותר ומדויק יותר, כך הסיכוי שלה לבצע טעויות בגיוס העובדים יהיה קטן יותר, ויהיו יותר סיכויים לכך שהעובדים אותם היא מגייסת יהיו באמת מוכשרים ומקצועיים ויוכלו לבצע את התפקיד המוטל עליהם בצורה הטובה ביותר ולאורך זמן.

 

התאמת תפקידים נכונה

ישנם מקרים בהם עובדים מגיעים עם קורות חיים פחות מרשימים למשרות בכירות או רגישות, אך כאשר מבוצע מבחן אמינות התוצאות שלו מעידות כי העובדים הללו יכולים להתאים למשרות הללו בצורה מושלמת, ולעיתים קורה גם ההפך – מועמדים בעלי קורות חיים מרשימים אשר לא עוברים את מבחני האמינות בצורה הטובה ביותר.

 

לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים כי תבצעו בחברה שלכם את התאמת התפקידים בצורה הטובה ביותר ותמצאו את העובדים הנכונים והטובים ביותר לכל תפקיד ותפקיד, מבחן אמינות ללא ספק יכול לסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר, ובמיוחד בגיוס של עובדים בכירים או בחברות רגישות כמו חברות בטחוניות, פיננסים וכדומה.