מסלול ייעוץ לימודי למנהלים ולבכירים

אם אתם מנהלים עסק שבניתם בעשר אצבעותיכם אך חשים ריקנות כשאתם מתבוננים בעובדים, במנהלי המחלקות ובסמנכ"לים שלכם, אתם לא לבד. עמדת הניהול והבעלות על העסק היא עמדה של בדידות, בוודאי כשהעסק יוצא את גבולות העסק הקטן והופך להיות תאגיד גדול ויציב. כשהעסק קטן, עדיין יש תחושה של הישרדות ורצון להתפתחות וזה מפחית ממשבר המנהלים בשל הצורך לעבוד. בעמדה של מנהל בכיר, המנהל תאגיד, הדברים מתחילים להשתנות, ומי מכם שהגיעו לשם ודאי מכירים זאת באופן אישי. אתם יכולים להחזיר לעצמכם את תחושת ה- "חיוּת" כפי שחוויתם אותה בתחילת הדרך באמצעות פנייה למסלול ייעוץ מנהלים של http://drbarakayalon.co.il/ .

ייעוץ למנהלים בכירים – איתור בעיות והתמודדות עמן

בראש ובראשונה, יספק שירות ייעוץ מנהלים את הנדרש בנושא הבעיות שעלולות להתרגש על המנהל. כשאדם מבין כי העסק שהוא הקים נהפך לחברה גדולה ומשמעותית בישראל, הוא מבין כי גם המנהלים שהוא מינה תחתיו יאצילו סמכויות. ואז הוא מתחיל לחשוש שמא סמנכ"ל כלשהו לא מסכים עם החלטותיו בכוונת מכוון, או שעובד תחת אותו סמנכ"ל טוען שאתה, כבעלים, לא בקיא בעבודה המעשית בארגון. דברים כאלו צפים בארגונים גדולים. במסלול ייעוץ מנהלים אנחנו נלמד להתמודד עם ההתנגדויות הללו ולהשתמש בהן כדי להתעלות אפילו על עצמנו. אתם תוכלו, באמצעות אותם דברי ביקורת, להבין כי אתם למעשה יכולים להשתפר בניהול שלכם.

זיהוי מתחים וחזרה לשגרה בעקבותיהם

נושא נוסף שעלול לצוץ הוא המתחים. מנהלים לעתים חשים כי עובדים בכירים מסוימים שאמורים לייצג אותם לא עושים זאת כנדרש, אתם כמנהלים התכוונתם למשהו אחד והעובדים המייצגים עשו משהו אחר שהוביל לאותה תוצאה אבל לא בדרך שאתם רציתם. בפועל, מה שקרה הוא שהעובד באמת חשב שכך יש לבצע את שביקשתם, אבל כמנהלים בכירים אתם עלולים לחשוב שמדובר בהתרסה. עניינים דומים לכך עלולים ליצור מתחים, אותם נלמד לזהות ובהם נלמד לטפל. הפגת המתחים תאפשר לכם גם לחלוק עם הסביבה הקרובה את שעל ליבכם בענייני העבודה והעסק מבלי שזה ירגיש שיח צורם, תוך הרגשה טובה מצדכם ששיתפתם אדם קרוב בענייני היום יום. מסלול ייעוץ מנהלים יגשים עבורכם את השיפורים האישיים הללו. לכן, מומלץ מאד להירשם אליו אם אתם מנהלים בכירים.