משרדים להשכרה ברחובות כאופציה טובה עבור פרופילים מסוימים של חברות

התנודות האחרונות בשוק העסקים המקומי מובילות את השוק להגיב בדרכים משלו. העולם העסקי הוא עולם הנדרש להגיב במהירות למגמות השוק המשתנות ואחת התופעות הנפוצות בזמן האחרון היא עניין גובר והולך במשרדים להשכרה. עניין זה נובע בעיקר מעלויות הדיור הפנומנליות הממשיכות להאמיר ולהרקיע שחקים אל שיאים חדשים אך לכך מטרפות עוד סיבות נוספות העומדות בפני עצמן והופכות את האפשרות של משרדים להשכרה ברחובות לאופציה אטרקטיבית במיוחד עבור שחקנים רבים בזירה העסקית. מהם היתרונות של משרדים להשכרה ועבור מי אפשרות זו מתאימה?

  1. משקיעים זרים – בראש ובראשונה נכנסים לתמונה משקיעים זרים בכל הקשור במשרדים להשכרה. ישראל נחשבת בעולם כמקום סולידי וטוב להשקעה כלכלית למרות המצב הביטחוני הנזיל. מסיבה זו משקיעים רבי מגלים עניין בשוק הקטן אך המעניין שיש לנו פה ומטבע הדברים מעדיפים לבסס את פעילותם על משרדים להשכרה ולא על רכישת משרדים.
  2. חברות הזנק (start up) – הן צרכניות נוספות של משרדים להשכרה כאשר היכולת להשקיע את ההון של החברה בפיתוח מוצרים ושירותים ולא ברכישת נכסים נדל"ניים קוסמת למנהלי משרדים בחברות היי טק כמו גם הגמישות בהרחבת המשרד לפי צרכים משתנים של הלקוח בהתאם לשלבים שונים של פיתוח המצריך שינוי משמעותי של מספר העובדים בחברה.
  3. עסקים חדשים – המעוניינים להתמקד בפעילות עסקית, שיווקית וקידומית ברוב המקרים ניצבים בפני עלויות הקמה שונות ומעדיפים להימנע מרכישה של משרדים המגלמת בתוכה הוצאה כלכלית גדולה בעלת היכולת לפגוע במאמצי ההקמה של העסק החדש. מסיבה זו אנו רואים כי בקרה עסקים חדשים קיימת העדפה מובהקת של משרדים להשכרה או חללי עבודה על פני רכישה של משרדים.
  4. חברות ותיקות – הנאלצות לבצע שינויים מבניים בארגון החברה לאור תנאי השוק הלא פשוטים מעיפות אף הן משרדים מושכרים משום שכך יש להן את הגמישות לוותר על שטח משרדי לא חיוני ולחסוך בהוצאות תפעוליות כבדות משקל.

אם כן השכרת משרדים מכילה בתוכה משהו עבור כל שחקן כמעט בזירה העסקית הישראלית וזוהי הסיבה שרבים כל כך מתעניינים באפשרות זו.