עורך דין לענייני עבודה – איש קשר שהוא חובה עבור כל מי שעובד במשרה שכירה

בעבר, המשק הישראלי התחלק ל- 3: שכירים בעבודות מזדמנות, שכירים בעלי משרות קריירה (הייטק או אקדמאיות) ועצמאיים, כשהאוכלוסייה השכירה עם הקריירה הייתה בסיכון הגבוה ביותר לפיטורין והתעמרות מצד המעסיקים בשל נושאים טובעניים בשורות הארגון העוסקים בהנהלתו ובתהליכי חיברות פנימיים בתוכו. כיום עולה מאד הביקוש דווקא לעבודה בדרג פשוט המבצע משימות בסיסיות ויומיומיות: שליח מזון, שליח פרחים, מפיץ עלונים, עובד מטבח, עובד בניין, ועוד.

משוק עבודה של עצמאיים לשוק עבודה של שכירים

עבודות בסיסיות במשלוחים, מזון ובניין היו, כאמור, זמניות ושימשו סטודנטים או עובדים אחרי לימודים כסידור ארעי עד למציאת משרה עם קריירה. כיום הציבור לא עושה כמעט אבחנה מסוג זה, ורבים מבניו ובנותיו פוקדים את מקומות העבודה בשכר נמוך כקריירה. חלקם עושה זאת כדי לממן יוזמות פרטיות (למשל עסק פרטי בהתהוות) וחלקם כמקור מחייה של ממש. התוצאה היא איוש משרות בכל הדרגים על ידי הציבור. כאשר התרבות הכלכלית במדינה הופכת מעצמאית לשכירה, על העובד להתכונן לכך בהתאם ולהתייחס למטה לחמו כעסק לכל דבר ועניין בפועלו מול המעסיק. מה זה אומר? שחשוב שהוא ישמור על קשר כבר בימים הראשונים להעסקתו עם עורך דין לענייני עבודה.

בשוק של שכירים – עורך דין לענייני עבודה הוא איש קשר שחשוב להיעזר בשירותיו

כשהשוק מרובה בעובדים שכירים ומועט בעצמאיים, התוצאה היא ביקוש גבוה למקומות עבודה וחלון הזדמנויות שהולך ופוחת עבור מחפשי עבודה חדשים. המעסיקים, מצדם, צפויים להקטין ולבטל את כוחם של הוועדים בין אם הם מטעם הפועל המזרחי ובין אם הם פועלים דרך ההסתדרות הכללית, מה שמאפשר להם לעמוד ישירות מול העובדים ולהרע תנאים כמעט באין מפריע. עם כזה כוח למעסיקים, רק עורך דין לענייני עבודה יכול להזכיר להם שהם כפופים לחוק, ואפילו לדאוג להשארתכם באותם מקומות עבודה גם אם נכנסתם לעימות עם המעסיק על רקע תנאיכם.

פעולות שעורך דין לענייני עבודה מיישם עבור מיוצגו

עורך דין לענייני עבודה עובר על פרוטוקולי העסקה ומוצא אי סדרים, מזהה הרעת תנאים ומדווח עליהם, מתעד תכתובות שיח של המעסיק עם העובד, ומשמש גם בתור עורך דין לשון הרע במידה והמעסיק חצה את הקווים ואמר דברים שהוא לא היה צריך לומר, או הפיץ מידע שקרי על העובד.