פתיחת עסק – הקורס: טיפים מקצועיים לבחירתו

כשאתם שואפים לפתוח עסק אך חושבים שאתם לא יודעים בדיוק כיצד לעשות זאת ולהביא את הכישרון או העבודה שלכם למהלך יזמי, רצוי להירשם לקורס פתיחת עסק. מסגרת זו הנה קורס יזמות עסקית אשר בו לומדים את כל רזי פתיחת העסק ורזי ההצלחה כעצמאיים עם כל מיני כלים שיהיו רלוונטיים להצלחתכם.

טיפ מס' 1: חשוב לבחור במסגרת מעצימה

מאד חשוב שיהיה לכם אמון במדריכים שלכם, ולא אמון מאולץ כפי שקורה לא פעם במסגרות סוציאליות מטעם המדינה (פקיד הביטוח הלאומי, הסוקר מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המפקד בצבא, וכד'). בשונה מהם, כאן זהו קורס פרטי: אתם בחרתם ולא הוכרחתם להירשם אליו. לכן, מאד חשוב שתחושו שמי שנמצא מולכם מבין ללבכם ויש לו את הכלים לסייע לכם להגיע הכי גבוה שאפשר.

טיפ מס' 2: על הקורס ללמד דרכים לבחירת תחום העיסוק

בחירת תחום העיסוק היא אולי השלב החשוב ביותר בעסק שלכם. תחום נכון שבו אתם מוכשרים או יודעים לייצר ולעבוד הוא תחום שיזכה אתכם בפרנסה ויאפשר לכם ליזום יזמויות על בסיס עבודה עכשווית. לכן, בחירה נכונה של תחום העיסוק מאד חשובה. חלק מהקורסים מלמדים שאפשר לבחור כל דבר כל עוד יש לכם חוזקות בו, וחלקם נוטים יותר לבחור את התחום על בסיס לימודים והכשרות מן העבר. ישנן עוד המון דרכים נוספות לבחור תחום עיסוק עצמאי.

טיפ מס' 3: בחרו בקורס שיסייע לכם לגבש מתודות עבודה ויזמות

משימה נוספת אשר קורס יזמות עסקית צריך לסייע בה היא לבחור מתודות עבודה ומהלכים יזמיים. כל אחד בתחומו צריך לגבש אסופת משימות שיהוו את עבודתו ושמהן הוא ירוויח. בנוסף, כל אחד בתחומו צריך לגבש מהלכים יזמיים חלקם פרונטליים מול ספקים ולקוחות וחלקם אינטרנטיים.

טיפ מס' 4: בחרו במסגרת המציעה קורסי המשך

אין ספק כי פתיחת עסק הוא רעיון מבורך וחשוב וכך גם מדריך לפתיחת עסק שמלווה אתכם בראשית התהליך, אבל רצוי שיהיו במסגרת הלימוד קורסי המשך ליזמים מתקדמים, כמו למשל לימוד מהלכים יזמיים ספציפיים, התנהלות מול לקוחות וספקים בתבונה, וכד'. בכך, יוכל היזם להעשיר את אופקיו ולהשתמש במסגרות של קורס יזמות עסקית בשביל להיות עצמאי מנוסה וחכם יותר.