קורס חשבי שכר – קורס עם עתיד

אם אתה חושב על לעשות הסבה מקצועית ולהתחיל ללמוד כמה קורסים,  חשבי שכר יכול להיות כיוון מעניין בשבילך. חשב שכר הוא מקצועה נדרש בכל ארגון. לא משנה אם מדובר במגזר הציבורי, הפרטי או המגזר השלישי (עמותות וכו'). תמיד יש צורך, וככל הנראה תמיד גם יהיה צורך, במישהו מתוך מקום העבודה שמארגן את כל העניינים הפיננסיים. במסגרת העבודה שלו, חשב שכר אחראי על תשלום המשכורות, הפרשות מעביד שונות, תשלומים של המוסד לרשויות או למוסדות אחרים. חשב השכר נמצא בצומת המרכזית ביותר של הארגון, אחראי על העברת הכספים והקשר עם העובדים, ובתור משהו כזה פתוחה בפניו גם אפשרויות הקידום שלו בתוך מערכת הניהול של הארגון. אפשרות קידום ישנה גם בעזרת עוד כמה קורסים – חשבי שכר בכירים, ולאחריהם ניהול חשבונות ועוד.

 

מה לומדים בקורס חשבי שכר?

 

במהלך קורס חשבי שכר, ולאחריו גם לבחינה של לשכת רואי החשבון, ישנו חלק מעשי וחלק עיוני. החלק העיוני עוסק בלימוד החוק בנושאים שונים, דיני עבודה, חוקי מס הכנסה, ביטוח לאומי. בשל המציאות הכלכלית המשתנה תדיר, ישנם גם שינויים בחוק וחשב שכר צריך לדעת ולהכיר אותם בזמן שהם מתרחשים. החלק המעשי של הקורס ושל הבחינה עוסק בתוכנת חישוב השכר המצויה בארגון. חשב השכר צריך לדעת ולהכיר היטב את התוכנה ולדעת לשלוט בה לפרטי פרטים. גם לתוכנה יוצאים עדכונים ושינויים, וגם פה צריך חשב השכר לדעת ולהכיר את השטח.

 

חשבות שכר מקצוע עם עתיד

 

כיוון ש"דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת", ישנם דברים שלא משנה כמה העולם ישתנה סביבם, אותם תמיד יצטרכו. סנדלרים נעלמו מן העולם, ותופרות גם. ועדיין תמיד יהיה צורך במישהו שידע לעשות פינוי ירושה כשמו שצריך. כך גם חשבות שכר, בכל ארגון ובכל זמן תמיד יהיה צורך במישהו שינהל בפועל את הכספים וינווט אותם על פי הצורך. מישהו שיוכל לגדול עם הארגון ועם העובדים. בנוסף, כאמור, זהו מקצוע שמתחדש תדיר, ערוך לשינויים, ושככל הנראה העתיד טומן לו רק הבטחות טובות. חשבות שכר, מקצוע עם עתיד.

>> המאמר נכתב בסיוע של יניב גבריאל